Zobacz podgałęzie
REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW PROJEKTU
„Sięgnij po środki unijne na wsi”
– aktywizacja zawodowa w Gminach: Płońsk, Naruszewo i Sochocin
§ 1
Definicje
1. Projekt – oznacza projekt pt. „Sięgnij po środki unijne na wsi” – aktywizacja zawodowa w Gminach : Płońsk, Naruszewo i Sochocin współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
2. Wnioskodawca – INVESTUS Maria Pluta, Adres siedziby: Płońsk, ul. Zapłotek 7, telefon (23) 662 61 45
3. Partnerzy projektu :
a. Gmina Płońsk, ul. 19-go Stycznia 62, 09 – 100 Płońsk;
b. Gmina Naruszewo, Naruszewo 19A, 09 – 152 Naruszewo;
c. Gmina Sochocin, ul. Guzikarzy 9, 09 – 110 Sochocin
4. Uczestnik projektu osoba bezrobotna, osoba nieaktywna zawodowa, osoba zatrudniona zakwalifikowana do projektu w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem rekrutacji.
5. Koordynator Projektu – osoba odpowiedzialna za zarządzanie Projektem.
6. Punkt Rekrutacyjny – Urząd Gminy w Płońsku, 09-100 Płońsk, ul. 19 Stycznia 39, tel. (23) 662 56 35, 662 56 89.
§ 2
Informacje ogólne
1. Projekt „Siegnij po środki unijne na wsi” – aktywizacja zawodowa w Gminach Płońsk, Naruszewo i Sochocin finansowany jest z Europejskieg Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI Rynek Pracy Otwarty dla wszystkich, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
2. Projekt realizowany jest przez – INVESTUS Maria Pluta, Adres siedziby: Płońsk, ul. Zapłotek 7 w partnerstwie z Gminą Płońsk, Naruszewo i Sochocin w okresie od 01 kwietnia 2011 roku do 31 lipca 2011 roku. Punkt Rekrutacyjny dla Gminy Płońsk – mieści się w Urzędzie Gminy w Płońsku, ul. 19 Stycznia 39.
3. Głównym celem Projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób zamieszkujących na obszarach wiejskich poprzez przygotowanie ich do podjęcia pracy w zawodach pozarolniczych oraz wykorzystania szans związanych z powstawaniem nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich.
4. Cel główny projektu realizowany będzie poprzez organizację szkoleń z zakresu dostępności środków unijnych, dofinansowania rozpoczęcia dzielności gospodarczej, inwestycji w gospodarstwach rolnych, wsparcia dla osób odchodzących do działalności rolniczej, korzystania z bezpłatnych szkoleń POKL, pozyskiwania środków dla gminy, indywidualnych zajęć dla zainteresowanych złożeniem wniosków dla planowanych działalności.
5. Liczbę uczestników kursu ustalono na 60 osób (BO – uczestników projektu) w tym: 35 kobiet, 25 mężczyzn (35 osób długotrwale bezrobotnych, 5 osób nieaktywnych zawodowo, 20 osób pracujących zawodowo) zamieszkujących gminy Płońsk, Naruszewo, Sochocin,
§ 3
Kryteria uczestnictwa w Projekcie
1. W Projekcie mogą uczestniczyć osoby, które spełniają łącznie następujące warunki:
a) są osobami bezrobotnymi, zarejestrowanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płońsku lub są rolnikami, lub pracują zawodowo;
b) mieszczą się w przedziale wieku 18 - 64 lat;
c) posiadają zameldowanie na terenie gmin Płońsk, Naruszewo, Sochocin
d) z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych kwalifikacji i umiejętności.
2. Projekt skierowany jest do 60 beneficjentów: (25M, 35K) zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, przekwalifikowanie z zawodów rolniczych ( w tym domowników rolnika), szkoleniami EFS i dofinansowaniem innych dziedzin wpływających na polepszenia życia na wsi.
3. Zajęcia odbywać się będą według ustalonego wcześniej harmonogramu szkoleń. Wnioskodawca zastrzega sobie możliwość zmian terminów szkoleń i godzin, w których będą się one odbywać.
4. Projekt przewiduje szkolenia z zakresu:
a) Dostępności środków unijnych – 3 godziny dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 9 godzin;
b) Dofinansowania na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej - 20 godzin dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 60 godzin;
c) Inwestycji w gospodarstwach rolnych - 20 godzin dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 60 godzin;
d) Wsparcia dla osób odchodzących od działalności rolniczej - 20 godzin dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 60 godzin;
e) Jak skorzystać w ramach z bezpłatnych szkoleń POKL - 2 godziny dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 6 godzin;
f) Pozyskujemy środki dla naszej Gminy - 20 godzin dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 60 godzin;
g) Indywidualne zajęcia dla beneficjentów ostatecznych zainteresowanych złożeniem wniosków dla planowanych działalności, inwestycji, doradztwo - 10 godzin dla dwóch grup z jednej gminy, łącznie 30 godzin;
.
5. W ramach Projektu każdy Uczestnik otrzyma bezpłatnie materiały szkoleniowe oraz komplet materiałów dydaktycznych.
6. Wstępnej weryfikacji zgłoszeń pod kątem spełnienia kryterium dostępu dokona komisja rekrutacyjna, w skład której wchodzi asystent, koordynator projektu Na podstawie dokonanej weryfikacji utworzona zostanie lista rankingowa uczestników projektu oraz lista rezerwowa.
7. W przypadku rezygnacji osób zakwalifikowanych z przyczyn losowych na ich miejsce zostaną wprowadzone osoby z listy rezerwowej.
§ 4
Procedura rekrutacji
1. „Rekrutację” przeprowadzi asystent i przy współudziale i nadzorze koordynatora projektu.
2. W trakcie procesu rekrutacji zostanie wyłonionych 60 osób BO po 20 dla każdej gminy.
3. Zostanie sporządzona lista rezerwowa – osób, które mogą zająć miejsca BO, którzy przerwą udział w projekcie z ważnych przyczyn losowych.
4. 35 beneficjentów stanowić będą osoby bezrobotne, 5 osoby nieaktywne zawodowo, 20 osoby zatrudnione. W tym:
· (co najmniej 25 %) osoby poniżej 25 roku życia (15 osób),
· (co najmniej 25 %) osoby powyżej 45 roku życia (15 osób),
· pozostała grupa osób (do 50 %) osoby w wieku od 25 roku życia do 45 roku życia (30 osób).
5. Rekrutacja rozpocznie się 01.04.2011 r. i będzie trwać do 16.04.2011 r.
6. Informacje o miejscu rekrutacji dostępne będą na Materiałach promocyjnych, a także na stronach internetowych gmin Płońsk, Naruszewo, Sochocin.
7. Osoby chętne do udziału w projekcie składają w Punkcie Rekrutacyjnym komplet następujących dokumentów:
· formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie : (www.ugplonsk.bip.org.pl) oraz w Punkcie Rekrutacyjnym;
· deklaracja uczestnictwa w projekcie;
· zgoda na przetwarzanie danych osobowych;
· aktualne zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku potwierdzające status bezrobotnego (w przypadku osób bezrobotnych);
· aktualne zaświadczanie z urzędu gminy o posiadanym gospodarstwie rolnym lub nakaz płatniczy (w przypadku rolnika);
· zaświadczenie o zatrudnieniu (w przypadku osoby pracującej);
· kserokopię dowodu osobistego potwierdzającego zameldowanie na terenie gmin objętych projektem tj. Płońsk, Naruszewo, Sochocin;
8. Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną powiadomione telefonicznie po dacie: 17 kwietnia 2011 roku.
§ 5
Obowiązki uczestników
1. Uczestnik zobowiązany jest do wypełniania ankiet oraz list dostarczanych przez Wnioskodawcę przez cały okres trwania projektu.
2. Uczestnik zobowiązany jest do udziału w 100% zajęć. Nieobecności bez podania stosownego uzasadnienia lub zaświadczenia będą podstawą do skreślenia z listy uczestników projektu.
§ 6
Postanowienia końcowe
1. Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.04.2011 r.
2. Wnioskodawca zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu Rekrutacji
3. Uczestnik projektu pisemnie potwierdza zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji dostępnym w Punkcie Rekrutacyjnym oraz na stronach internetowych: gmin Płońsk, Naruszewo, Sochocin
4. Harmonogramy szkoleń ogłoszone zostaną na stronie internetowych gmin Płońsk, Naruszewo, Sochocin oraz tablicy ogłoszeń Urzędów gmin: Płońsk, Naruszewo i Sochocin.
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Ilona Sklepińska
- Data udostępnienia w BIP: 2011-04-06 09:27:07
- Informacja zaktualizowana przez: Ilona Sklepińska
- Data ostatniej aktualizacji: 2011-04-06 09:27:07
- Liczba odsłon: 664
- Historia dokumentu: